خبر فوری :

مدیریت و کنترل پروژه های فناوری اطلاعات – بخش دوم

سلام بر شما همراهان گرامی در ادامه ارایه مطالب مربوط به پروژه های فناوری اطلاعات فصول چهار تا شش کتاب مدیریت و کنترل پروژه های فناوری اطلاعات رو خدمتتون تقدیم می کنم همانطوری که در بخش قبلی گفتم یکی از دلایل مهم انتخاب این کتاب برای تقدیم به شما همراهان ، کامل بودن چرخه یادگیری در این کتاب می باشد . این چرخه به این صورت تعریف شده است که فصول کتاب دارای قواعد استاندارد مانند مقدمه ، معرفی یک نگرش کلی در مورد فصل ، تشریح آیتم های اصلی و فرعی بر اساس نحوه ورود به پروژه و معرفی ابزارهای مورد نیاز بوده و در پایان هر فصل جمع بندی مطالب ارائه شده به همراه پرسش آورده شده و در نهایت تمرین عملی ارائه و منابع مورد استفاده در فصل نیز در خاتمه هر فصل آورده شده است . با توجه به اینکه این کتاب دارای بخش های مختلفی می باشد که سعی دارم در چند بسته ، این کتاب را تقدیمتان کنم که بسته دوم آن مربوط به فصول چهارم تا ششم این کتاب می باشد . نوسینده در فصل چهارم این کتاب به معرفی بعد انسانی مدیریت پروژه های فناوری اطلاعات می پردازد که موضوعاتی مانند انواع برنامه ریزی بر اساس سازمان رسمی و غیر رسمی ، تیم پروژه ، وظایف ، نحوه انتخاب ، جمع آوری تیم ، کارایی تیم ، ارتباط تیمها با مدیریت دانش ، چرخه های یادگیری و درس آموخته شده  ، محیط پروژه و در نهایت خلاصه فصل آورده شده است . فصل پنجم این کتاب به معرفی فرآیندهای مدیریت محدوده پروژه ، نحوه شروع و برنامه ریزی محدوده پروژه و مرز بندی ها و شرح آن ، انواع محدوده مانند محدوده مبتنی بر پروژه و یا محدوده مبتنی بر محصول ، فرآیند بازبینی محدوده پروژه و کنترل تغییر محدوده آن ، رویه های کنترل تغییر محدوده ، مزایای کنترل محدود پرداخته و در نهایت نیز خلاصه فصل آورده است . فصل ششم این کتاب به ساختار شکست کار و تخمین پروژه پرداخته و مباحثی مانند ساختار شکست و نحوه تهیه جدول آن ، بسته های کاری ، موارد تحویل دادنی و نقاط عطف ، ایجاد ساختار شکست ، تخمین پروژه و انواع تخمین ، تخمین حدسی ، تخمین به روش دلفی ، محدودیت زمانی ، تخمین از بالا ، تخمین از پایین ، روش ها و متریک های مهندسی نرم افزار ، خطوط کد یا LOC ، نقاط تابعی ، معرفی مدل هزینه ای پارامتریک کوکومو ، روشهای هزینه یابی مکاشفه ای ، ابزارهای تخمین زن خودکار ، بهترین راه برای تخمین پروژه های فناوری اطلاعات و در نهایت نیز مباحث مربوط به خلاصه فصل را آورده است . در این فصل سایت هایی برای بررسی بیشتر خواننده نیز درج شده است . امیدوارم با دانلود و مطالعه این سه بخش از این کتاب نگرش ما به پروژه های فناوری اطلاعات بیشتر شود .

بررسی دوباره

هفت جنبه کلیدی حفاظت از زیرساخت های فناوری اطلاعات

برای جلوگیری از پیش آمدن خطرات در حوزه زیرساخت فناوری اطلاعات ، پیشگیری از درون سازمان ، به عنوان یک سیاست و برنامه نظارت زمانی مناسب ، بر اساس ضوابط و شیوه های داخل شرکتی هستند.

۳ نظرات

  1. My brother recommended I might like this website. He was totally right. This post actually made my day. You can#8n&217;t imagine just how much time I had spent for this information! Thanks!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


logo-samandehi
 
فـکـر سـبـز
فرم ثبت نام کاربران در وبسایت فکر سبز
با ثبت نام در وبسایت فکر سبز ضمن دسترسی به کلیه بخشهای وبسایت از هدیه ویژه فکر سبز که به پاس ثبت نام شما به صورت رایگان تقدیم شما کاربر گرامی خواهد شد بهره مند شوید .
نام و نام خانودگی :
آدرس ایمیل بدون www
شماره موبایل
مطمئن باشید اطلاعات شما در فکر سبز امانت تلقی شده و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
فـکـر سـبـز
فرم ثبت نام کاربران در برای دریافت تخفیف 50 درصدی
برای دریافت تخفیف 50 درصدی خرید نسخه فارسی استاندارد TIA942 (استاندارد طراحی دیتاسنتر ) ثبت نام نمایید تا کد تخفیف به شما تعلق گپیرد .
نام و نام خانودگی :
آدرس ایمیل بدون www
شماره موبایل
مطمئن باشید اطلاعات شما در فکر سبز امانت تلقی شده و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
رفتن به نوارابزار