خبر فوری :

مدیریت و کنترل پروژه های فناوری اطلاعات – بخش سوم

سلام بر شما همراهان گرامی در ادامه ارایه مطالب مربوط به پروژه های فناوری اطلاعات فصول هفتم تا نهم کتاب مدیریت و کنترل پروژه های فناوری اطلاعات رو خدمتتون تقدیم می کنم همانطوری که در دو بخش قبلی گفتم یکی از دلایل مهم انتخاب این کتاب برای تقدیم به شما همراهان ، کامل بودن چرخه یادگیری در این کتاب می باشد . این چرخه به این صورت تعریف شده است که فصول کتاب دارای قواعد استاندارد مانند مقدمه ، معرفی یک نگرش کلی در مورد فصل ، تشریح آیتم های اصلی و فرعی بر اساس نحوه ورود به پروژه و معرفی ابزارهای مورد نیاز بوده و در پایان هر فصل جمع بندی مطالب ارائه شده به همراه پرسش آورده شده و در نهایت تمرین عملی ارائه و منابع مورد استفاده در فصل نیز در خاتمه هر فصل آورده شده است . با توجه به اینکه این کتاب دارای بخش های مختلفی می باشد که سعی دارم در چند بسته ، این کتاب را تقدیمتان کنم که بسته سوم آن مربوط به فصول هفتم  تا نهم این کتاب می باشد . نویسنده در فصل هفتم این کتاب به معرفی زمان بندی و بودجه در پروژه های فناوری اطلاعات پرداخته و موضوعاتی مانند تعریف زمان بندی  پروژه ، نمودار های گانت ، نمودارهای شبکه پروژه ، ابزارهای نرم افزاری مدیریت پروژه ، ایجاد و تخمین هزینه پروژه ، برآورد سایر هزینه پروژه ، تخصیص منابع ، نهایی کردن زمان بندی و بودجه پروژه را مورد بررسی قرار داده و در نهایت خلاصه فصل آورده شده است . فصل هشتم این کتاب به معرفی مدیریت ریسک پروژه پرداخته و مواردی مانند فرآیند برنامه ریزی برای مدیریت ریسک پروژه های فناوری اطلاعات ، برنامه ریزی ریسک پروژه های فناوری اطلاعات ، شناسایی ریسک پروژه های فناوری اطلاعات ، ارزیابی ریسک پروژه های فناوری اطلاعات ، راهبردهای ریسک پروژه های فناوری اطلاعات ، پایش و کنترل ریسک پروژه های فناوری اطلاعات ، ارزیابی پاسخگویی به ریسک پروژه های فناوری اطلاعات ، چارچوب های شناسایی ریسک پروژه های فناوری اطلاعات و نحوه اعمال آن ، ابزارهای و تکنیک های شناسایی ریسک در پروژه های فناوری اطلاعات ، تحلیل و ارزشیابی ریسک در پروژه های فناوری اطلاعات ، رویکرد های کیفی پروژه های فناوری اطلاعات ، رویکردهای کمی پروژه های فناوری اطلاعات ، درخت تصمیم گیری پروژه های فناوری اطلاعات ، انواع توزیع های احتمالی پروژه های فناوری اطلاعات ، شبیه سازی ریسک پروژه های فناوری اطلاعات را مورد بررسی قرار داده و در نهایت نیز خلاصه فصل آورده است . در این فصل آدرس وب سایت های مورد نیاز برای دانلود نرم افزارهای مورد نیاز آورده شده است . فصل نهم این کتاب به ارتباطات ، پیگیری و گزارش پروژه پرداخته و مباحثی مانند  پایش و کنترل عملکرد پروژه ، طرح ارتباطات پروژه ، معیارهای پروژه ، ارزش های بدست آمده از پروژه ، گزارش عملکرد پروژه ، توزیع اطلاعات پروژه را مورد بررسی قرار داده و در نهایت خلاصه فصل را آورده است . امیدوارم با دانلود و مطالعه این سه بخش از این کتاب نگرش ما به پروژه های فناوری اطلاعات بیشتر شود .

بررسی دوباره

دانلود آیین‌نامه سیستم اتصال به زمین ارتینگ

یکی از آیین نامه های کاربردی در حوزه برق در کشور که کاربردهای فراوان حوزه فناوری اطلاعات مخصوصاً در صنعت دیتاسنتر دارد ، آیین نامه سیستم اتصال به زمین ( ارتینگ ) می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


logo-samandehi
 
فـکـر سـبـز
فرم ثبت نام کاربران در وبسایت فکر سبز
با ثبت نام در وبسایت فکر سبز ضمن دسترسی به کلیه بخشهای وبسایت از هدیه ویژه فکر سبز که به پاس ثبت نام شما به صورت رایگان تقدیم شما کاربر گرامی خواهد شد بهره مند شوید .
نام و نام خانودگی :
آدرس ایمیل بدون www
شماره موبایل
مطمئن باشید اطلاعات شما در فکر سبز امانت تلقی شده و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
فـکـر سـبـز
فرم ثبت نام کاربران در برای دریافت تخفیف 50 درصدی
برای دریافت تخفیف 50 درصدی خرید نسخه فارسی استاندارد TIA942 (استاندارد طراحی دیتاسنتر ) ثبت نام نمایید تا کد تخفیف به شما تعلق گپیرد .
نام و نام خانودگی :
آدرس ایمیل بدون www
شماره موبایل
مطمئن باشید اطلاعات شما در فکر سبز امانت تلقی شده و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
رفتن به نوارابزار