خبر فوری :

مدیریت و کنترل پروژه های فناوری اطلاعات – بخش اول

سلام بر شما همراهان گرامی با توجه به اینکه پروژه های فناوری اطلاعات به علت عدم آشنایی کامل مدیران این نوع پروژه ها ، معمولاً دچار چالش های فراوانی می شوند که مهمترین این چالشها نبود دید درست از پروژه های فناوری اطلاعات می باشد. کتاب مدیریت و کنترل پروژه های فناوری اطلاعات که توسط مهندس رامین مولاناپور و مهندس فرزاد حبیبی پور ترجمه شده و توسط دانشگاه پبام نور منتشر شده است که می تواند مرجع مناسبی برای رفع این معضل باشد . یکی از دلایل انتخاب این کتاب برای تقدیم به شما همراهان ، کامل بودن چرخه یادگیری در این کتاب می باشد . این چرخه به این صورت تعریف شده است که فصول کتاب دارای قواعد استاندارد مانند مقدمه ، معرفی یک نگرش کلی در مورد فصل ، تشریح آیتم های اصلی و فرعی بر اساس نحوه ورود به پروژه و معرفی ابزارهای مورد نیاز بوده و در پایان هر فصل جمع بندی مطالب ارائه شده به همراه پرسش آورده شده و در نهایت تمرین عملی ارائه و منابع مورد استفاده در فصل نیز در خاتمه هر فصل آورده شده است . با توجه به اینکه این کتاب دارای بخش های مختلفی می باشد که سعی دارم در چند بسته ، این کتاب را تقدیمتان کنم که بسته اول آن فصول اول تا سوم این کتاب می باشد . فصل اول این کتاب بیشتر به معرفی ماهیت پروژه های فناوری اطلاعات می پردازد و موضوعاتی مانند علت شکست پروژه های فناوری اطلاعات ، چرخه حیات پروژه و معرفی آرتیکل های آن ، نحوه افزایش احتمال موفقیت پروژه های فناوری اطلاعات ، معرفی هسته دانش مدیریت پروژه یا همان pmbok پرداخته و در نهایت خلاصه فصل درج شده است . فصل دوم این کتاب به معرفی اقدامات قبل از شروع پروژه به همراه نحوه شروع آن پرداخته و موضوعاتی مانند نحوه فاز بندی پروژه ، مطالبی در مورد موارد تجاری ، نحوه و فرآیند انتخاب پروژه های فناوری اطلاعات در آن گنجانده شده و در نهایت نیز خلاصه فصل آمده است . فصل سوم این کتاب به تعریف فرآیندهای مدیریت و انواع آن ، توسعه طرح پروژه ، کنترل تغییر کلی پروژه ، منشور پروژه ، چارچوب های کاری پروژه ، محدوده پروژه و فازبندی آن ، وظایف و توالی در پروژه ، منابع پروژه ، برآوردهای زمانی پروژه ، زمان بندی و بودجه پروژه ، طرح اساسی پروژه و جلسات شروع کار پروژه پرداخته و در نهایت نیز مباحث مربوط به خلاصه فصل را آورده است . امیدوارم با دانلود و مطالعه این سه بخش از این کتاب نگرش ما به پروژه های فناوری اطلاعات بیشتر شود .

بررسی دوباره

دانلود آیین‌نامه سیستم اتصال به زمین ارتینگ

یکی از آیین نامه های کاربردی در حوزه برق در کشور که کاربردهای فراوان حوزه فناوری اطلاعات مخصوصاً در صنعت دیتاسنتر دارد ، آیین نامه سیستم اتصال به زمین ( ارتینگ ) می باشد .

یک نظر

  1. Very well-done. Of course, I have no Garmin so I skipped about 3/4 of it, but was still impressed by the detail. Agree with lazy trttehleai- I think you need a side job with Triathlete mag reviewing products.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


logo-samandehi
 
فـکـر سـبـز
فرم ثبت نام کاربران در وبسایت فکر سبز
با ثبت نام در وبسایت فکر سبز ضمن دسترسی به کلیه بخشهای وبسایت از هدیه ویژه فکر سبز که به پاس ثبت نام شما به صورت رایگان تقدیم شما کاربر گرامی خواهد شد بهره مند شوید .
نام و نام خانودگی :
آدرس ایمیل بدون www
شماره موبایل
مطمئن باشید اطلاعات شما در فکر سبز امانت تلقی شده و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
فـکـر سـبـز
فرم ثبت نام کاربران در برای دریافت تخفیف 50 درصدی
برای دریافت تخفیف 50 درصدی خرید نسخه فارسی استاندارد TIA942 (استاندارد طراحی دیتاسنتر ) ثبت نام نمایید تا کد تخفیف به شما تعلق گپیرد .
نام و نام خانودگی :
آدرس ایمیل بدون www
شماره موبایل
مطمئن باشید اطلاعات شما در فکر سبز امانت تلقی شده و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
رفتن به نوارابزار