خبر فوری :

ده مدیر ایرانی الااصل

         1 ده مدیر ایرانی الااصل

 ۱- محمد مبصری متولد سال یک هزار و سیصد و پنجاه خورشیدی ، دارای تحصیلات مهندسی نرم افزار و در زمان حضور در ایران مدیرعامل شرکت تجارت امن بوده است . این مهندس ایرانی الاصل در پاییز سال ۲۰۱۳ از سمت خود یعنی نائب رئیس شرکت کامگارد استعفا داد و دو ماه بعد از آن مدیرعامل شرکت Emt Distribution شد . بد نیست بدانید که وی مهره اصلی در پیشرفت های این کمپانی در بخش ارزش افزوده فناوری داده ها به شمار می رفت . شرکت EMT Distribution در واقع یک شرکت توزیع کننده نرم افزاری بر پایه امنیت ، ارتباطات ، مجازی سازی ، و راه حل های تحلیلی می باشد که مقر اصلی آن در دبی است. این شرکت با سابقه ۱۵ ساله خود ادارات مختلفی در کشورهای هنگ کنگ ، سنگاپور ، فیلیپین و غیره دارد. محمد مبصری همچنین از اعضای هیئت مدیره و سهامدار هولدینگ این شرکت بوده و مسئولیت برنامه ریزی استراتژیک در کمپین های جهانی ، سرمایه گذاری و توسعه جغرافیایی و مدیریت فروش این شرکت را نیز بر عهده دارد. او در شرکت ای ام تی ، سه قلمروی رایانش ابری ، مجازی سازی و امینت را در دستور کار خود قرار داده و قصد دارد از طریق راهکارهای امنیتی فناوری اطلاعات در مورد شبکه های مرکزی و راهبردهای کلود ، بخش اصلی تجاری خود را پیش ببرد. از زمانی که مبصری مدیر عامل شرکت Emt Distribution شد ، تاکید خود را روی ساخت مدل تجاری بر پایه شایستگی در بخش فنی و فروش گذاشته است. محمد مبصری در شرکت کسپرسکی خاورمیانه نیز نقش مهمی در توسعه بازار محصولات امنیتی ایفا کرد. او به همین دلیل تا به حال موفق به کسب جوایز متعدد از شرکت کسپرسکی در زمینه توسعه بازار و افزایش حجم فروش شد. با معرفی محصولات کسپرسکی در ایران از طریق شرکت آواژنگ سیستم ، نام محمد مبصری با کسپرسکی طلاقی کرد و از آن پس، فروش محصولات این شرکت در کل خاورمیانه گسترش یافت.

2 296x300 ده مدیر ایرانی الااصل

۲- نیما عادل خانی نیما عادل خانی سی و پنج ساله متولد کشور آلمان و دارای پدر ایرانی و مادری آلمانی است که در حدود بیست سال پیش به ایالات متحده امریکا مهاجرت کرده است . این مهندس جوان که به چهار زبان زنده دنیا مسلط است مدیر سابق بخش توسعه تجاری شرکت Founder Institute بوده و در حال حاضر مدیر عامل و موسس شرکت PITME می باشد . در حقیقت کار اصلی شرکت پیت می ، ارائه برنامه ای ۳ هفته ای برای استارت آپ های خاورمیانه ای در سیلیکون ولی می باشد تا به سرعت آموزه های مهم در تجارت را یادگرفته و به عنوان شرکتی نوپا در مسیری درست شروع به کار کنند. در این شرکت به تیم های استارت آپ های جدید آموزش هایی در حوزه بازاریابی ، راهبردهای خرید شرکت ، سرمایه گذاری ، جذب سرمایه ، طراحی ، توسعه محصول ، مدل سازی تجاری ، مشتری مداری و غیره ارائه می شود. مهندس عادل خانی همچنین در مدیریت وبسایت TheFunded.com و Founder Showcase نیز نقش پررنگی داشته و تا به حال به راه اندازی بیش از ۳۰۰ استارت آپ کمک کرده و به بیش از ۵۷ کشور سفر کرده است. وقتی وارد دنیای تکنولوژی شد تازه به پتانسیل کارآفرینان خاورمیانه ای پی برد و در روز تولدش ۳۱ آوریل تصمیم گرفت قاطعانه برنامه ای بریزد تا از کارآفرینان و استارت آپ های این چنینی نهایت حمایت را بعمل آورد و به همین خاطر بود که شرکتی بر پایه همین هدف تاسیس نمود. باید بگوییم در کارش هم بی نظیر بوده است . مهمترین باور او ایجاد نگرش جدیدی برای حمایت از کارآفرینان جهت تأسیس شرکتهای موفق است .  

3 300x248 ده مدیر ایرانی الااصل

۳- نیما نور محمدی نیما نور محمدی ۳۵ ساله مدیرعامل و موسس شرکت پونیشا و آی هوم که پیش از این در شرکت Nestle Purelife کار می کرد و کسب و کارش را در ۱۹ سالگی به عنوان یک راننده آژانس در تهران آغاز کرد و در طول کشمکش دائمش با ترافیک و یادگرفتن زبان انگلیسی ، او برای مسافری خارجی رانندگی کرد. استوارت، یکی از مدیران اجرایی ارشد نستله بود که با مأموریت گسترش شرکت نستله ایران، به ایران آمده بود و پس از آشنایی با نیما و شناخت توانایی‌هایش ، او را هم همراه خودش وارد تیم نستله کرد. نیما در طول مدت همکاری‌اش با نستله ایران، مارکتینگ و برندینگ را به شکلی عملی آموخت و بعدها در کسب و کار خودش از آن استفاده کرد. او اکنون در تهران، ایران است و تحصیلاتش را در رشته انفورماتیک تمام کرده است. او در واقع نقشه‌ای برای راه اندازی یک پلتفرم آنلاین طراحی نکرده بود و به جای آن تنها یک انگیزه ساده داشت. او ایده ای ساده اما پر مغز در ذهن خود پرورانده است . او می‌گوید ” اینکه یه چیزی داشته باشی که مال خودت باشه و بشه روش سرمایه گذاری کرد. چیزی که هیچکس نتونه ازت بگیره .” نیما با ۱۰ سال سابقه در بخش فروش و بازاریابی نهایتا در سال ۲۰۰۹ اولین استارت آپ خود را با نام آی هوم تاسیس کرد. آی هوم در واقع وبسایتی است به نام خانه من که حکم یک موتور جست و جوی اینترنتی برای پیدا کردن خانه را دارد یا میتوان بهتر گفت یک بنگاه معاملات بانکی آنلاین می باشد که به صورت مجازی صاحبان ملک را با مشتریان خانه متصل می کند. این وبسایت یکی از بزرگترین سایت های معاملات ملکی آنلاین در ایران به حساب می آید. نیما در سال ۲۰۱۱ نیز استارت آپ دوم خود به نام پونیشا (ponisha.ir) را راه اندازی کرد که آن هم یک وب سایت برون سپاری می باشد که به شرکت های کوچک کمک می کند تا هزینه های خود را با برون سپاری پروژه های خود به فریلنسرها (کسیانیکه سرویس ها یا خدمات خود را بدون تعهد درازمدت به کارفرما ارائه می کنند. آنها معمولا ساعتی ، روزانه یا پروژه ای دستمزد می گیرند و اساساً یک کسب و کار یک نفره است). وبسایت پونیشا اکنون از بزرگ ترین سایت های برون سپاری آنلاین در ایران است. نیما در طول‌ سال‌های کارش در بخش بازاریابی محصولی مانند آب آشامیدنی که حاشیه سود پایینی دارد، قانونی طلایی برای زنده نگه داشتن کسب و کار‌های کوچک آموخت: پایین نگه داشتن هزینه‌ها. به عقیده او این یک استراتژی ساده است: “چون اجاره نمی‌دهید، خرج‌های اضافه دفتر بر دوش شما نیست و آدم‌ها با نرخ پایین‌تری با شما همکاری می‌کنند چرا که نیازی به هزینه کردن زمان و پول برای رفت و آمد ندارند.”

 4 ده مدیر ایرانی الااصل

۴- آریا بلورفروشان آریا بلورفروشان، مدیر عامل شرکت Bolurfrushan International Group، مدیر کل ارشد مالی شرکت RAK Petroleum، شریک شرکت Emerge Ventures، مدیر بیمه آریا ، و سرمایه گذار در شرکت های ExistVenture و Elevision Media می باشد. خانواده بلورفروشان ، خانواده بازرگان ، کارآفرین ، بانکدار ایرانی است که در سال ۱۹۵۲ بانک صادرات ایران را تاسیس نمودند. پیشینه تشکیل خانواده بلورفروشان به پیش از روی کار آمدن قاجاریان باز می‌گردد. این خانواده در ابتدای قرن ۱۹ محمد اسماعیل بلورفروشان که هم‌دوره ناصرالدین شاه بود، اقدام به تاسیس کارخانه بلورفروشان نمود ، که از این طریق نیز وارد تجارت بلورجات و تولید فولاد گردید. آریا در سال ۲۰۱۰ مدرک فوق لیسانس خود را از دانشکده تجاری هاروارد و پیش از آن نیز در سال ۲۰۰۶ مدارک لیسانس و فوق لیسانس خود را در بخش علم در مدیریت اطلاعاتی از دانشگاه Carnegie Mellon گرفته بود. آقای بلورفروشان مدیر عامل شرکت RAK Petroleum با وجود داشتن ۳۰ سال سن در واقع جوان ترین مدیرعامل یک شرکت سهامی عام در کل خاورمیانه به حساب می آید. او در بخش های تجارت و نوآوری ، کارآفرینی ، اقتصاد و امور مالی و علوم و فناوری مهارت های باورنکردنی دارد .

 5 249x300 ده مدیر ایرانی الااصل

  ۵- آراد رستم پور آراد رستم پور ، موسس و مدیرعامل شرکت Zen Health ( تولیدکننده داروهای شفابخش خانگی با طب چینی ) می باشد. او پیش از این در شرکت های SocialShield ( که بعدا توسط شرکت اویرا خریداری شد ) و شرکت اچ پی کار می کرده است. شرکت Zen Health جایی است که در حقیقت داروهای سنتی چین و تراپی های طبی و طبیعی با هم ترکیب شده تا به کمک سلامت انسان های امروزی بیاید. وی کارآفرینی موفق است که در همه زمینه ها چون مشتری مداری ، بازاریابی ، مدیریت استراتژیک ، شبکه سازی ، مدیرت برنامه ، مذاکره با شرکا ، رهبری تیم و غیره کاملا متبحر است.

 6 262x300 ده مدیر ایرانی الااصل

  ۶-شهرام فولادگر وی مدیر عامل شرکت AirPR می باشد و در واقع خودش در سال ۲۰۱۱ نیز آن را تاسیس کرده است. شرکت ایر پی آر، یک پلت فرم فناوری برای افزایش عملکرد PR (روابط عمومی) می باشد، او همچنین پیش از این برای شرکت Shasta Ventures در بخش اینترنت مصرفی و سوشال گرافی کارآفرینی کرده بوده است. شهرام حتی قبل تر از آن در شرکت های Sierra Ventures ، TouchCommerce ، Appian، و جی پی نیز فعالیت داشته است.   7 298x300 ده مدیر ایرانی الااصل   ۷- پیر امیدیار   پیر امیدیار متولد ۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ در پاریس فرانسه ، موسس و مدیر شرکت ایرانی آمریکایی e-bay ( اولین و معروفترین وب‌گاه مخصوص حراج و خرید و فروش اینترنتی ) می باشد. او همچنین یک کارآفرین موفق بوده که در سال ۱۹۹۸ و در سن ۳۱ سالگی به عنوان یک میلیاردر شناخته شده است و به همراه همسرش پاملا افردی دست به خیر و نیکوکار نیز به حساب می آیند. امیدیار در سال ۱۹۶۷ از پدری ایرانی و مادری ایرانی به نام الهه میرجلالی امیدیار در پاریس به‌ دنیا آمد و ۶ ساله بود که با خانواده اش به آمریکا رفت و در سن ۱۴ سالگی با نوشتن دومین برنامه رایانه‌ای برای کتابخانه مدرسه ، پا به چهان بیت ها گذاشت. وی در  دانشگاه تافتز تحصیل کرده است و بر پایه اطلاعات فوربس ، صد و چهل و یکمین شخص ثروتمند در جهان و چهل و هفتمین ثروتمند در ایالات متحده آمریکا است. او صاحب ٨ میلیارد دلار آمریکا تا ماه جولای ۲۰١۴ بود و دومین ثروتمند ایرانی به شمار می آید.  

8 300x300 ده مدیر ایرانی الااصل

  ۸- حسام اسفندیار پور حسام اسفندیارپور ، مدیر عامل شرکت GenapSys می باشد . شرکتی که سیستم های ارزان برای توالی دی ان آ بر اساس فناوری GENIUS طراحی می کند. وی فارغ التحصیل از دانشگاه استنفورد و رشته او توالی ژنوم بوده است. حسام همچنین از سال ۲۰۰۲ به مدت ۲ سال موسس شریک و مدیر عامل شرکت سیمرغ آوا نیز بوده است و کمی بعد از آن بود که برای تحصیل به دانشگاه از آنجا بیرون آمد. او کارهای تحقیقاتی بسیاری در زمینه روش های جدید برای توالی DNA انجام داده و همچنین با شرکت های نانو بیوتکنولوژی بسیاری نیز همکاری داشته است. او در بخش های شبیه سازی ، توسعه و تحقیق ، نانوتکنولوژی ، توالی رشد دی ان آ و پردازش سیگنال مهارت شگفت انگیزی دارد و از جایزه ها و دستاوردهای او میتوان به موارد زیر اشاره کرد: بهترین مقاله از کنفرانس کومسول در بوستن سال ۲۰۰۷ بهترین مقاله از سمپوزیسیوم IEEE Sensor Application در سال ۲۰۰۷ نفر سوم در آزمون ورودی کنکور در ایران در سال ۲۰۰۰ اختراع متود جدید در بخش ژنتیک به نام “توالی الکترونیکی دی ان آ” و غیره.  

9 300x252 ده مدیر ایرانی الااصل

۹- بیژن مراشی   بیژن مراشی روی شرکت های نوپا که به دنبال طراحی برنامه ای محصول محور هستند سرمایه گذاری می کند. وی سالها با تیم های اجرایی روی راهبردهای محصولی شرکت هایی چون Inktomi، Telecom Italia، Gruppo Espresso، SPRY، و تیم اولیه ویندوز در مایکروسافت کار کرده است. او در بخش های جست و جو ، ارتباطات ، سودآوری محصولات و رسانه های اجتماعی نیز تجربه فراوان دارد. او از سال ۲۰۰۳ تا اکتبر ۲۰۰۹ موسس و مدیر عامل شرکت Xoopit بود.    

10 ده مدیر ایرانی الااصل

۱۰- داریان شیرازی داریان شیرازی مدیر و موسس شرکت رادیوس می باشد و فارغ التحصیل کامیپوتر از دانشگاه کالیفرنیاست. شرکت رادیوس یک پلت فرم بازاریابی هوشمند است که به بازاریابان این قدرت را می دهد تا درک بهتری از مشتریان داشته باشند و تجارت خود را به بهترین نحو رشد دهند. او پیش از تاسیس و مدیریت این شرکت در شرکت هایی چون Lending Club، Palantir، Homejoy، Udemy، MessageMe، Sprig، Patients Know Best و خیلی های دیگر از سال ۲۰۰۸ تا به اکنون سرمایه گذاری کرده است . همچنین او از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ نیز به عنوان مهندس نرم افزاری برای شرکت فیسبوک کار می کرد و در حقیقت جزو ۱۰ استخدامی های اولیه این کمپانی بود. قبل از اینها هم داریان در بین سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴ برای شرکت ای بی کار کرد و سمت معاون ارشد بخش مدیریت محصول را داشت.     منبع: persianpreneur.com  

بررسی دوباره

دانلود آیین‌نامه سیستم اتصال به زمین ارتینگ

یکی از آیین نامه های کاربردی در حوزه برق در کشور که کاربردهای فراوان حوزه فناوری اطلاعات مخصوصاً در صنعت دیتاسنتر دارد ، آیین نامه سیستم اتصال به زمین ( ارتینگ ) می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


logo-samandehi
 
فـکـر سـبـز
فرم ثبت نام کاربران در وبسایت فکر سبز
با ثبت نام در وبسایت فکر سبز ضمن دسترسی به کلیه بخشهای وبسایت از هدیه ویژه فکر سبز که به پاس ثبت نام شما به صورت رایگان تقدیم شما کاربر گرامی خواهد شد بهره مند شوید .
نام و نام خانودگی :
آدرس ایمیل بدون www
شماره موبایل
مطمئن باشید اطلاعات شما در فکر سبز امانت تلقی شده و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
فـکـر سـبـز
فرم ثبت نام کاربران در برای دریافت تخفیف 50 درصدی
برای دریافت تخفیف 50 درصدی خرید نسخه فارسی استاندارد TIA942 (استاندارد طراحی دیتاسنتر ) ثبت نام نمایید تا کد تخفیف به شما تعلق گپیرد .
نام و نام خانودگی :
آدرس ایمیل بدون www
شماره موبایل
مطمئن باشید اطلاعات شما در فکر سبز امانت تلقی شده و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
رفتن به نوارابزار