خبر فوری :

آشنایی با پروتکل OWASP

کلمه OWASP مخفف شده حرف اول کلمات Open Web Application Security Project می باشد . پروتکل OWASP در حقیقت یک پروژه غیر دولتی است که در زیر پروژه های نه گانه خود معیارها ، الزمات و محدودیت هایی را برای امن سازی حوزه وب پیشنهاد کرده و به صورت تفصیلی به هر کدام از آنها می پردازد . پروژه این پروتکل یک استاندارد بین المللی است که به هیچ فرد ، شرکت و یا سازمان خاص و یا کشور خاصی وابسته نیست و یک پروژه متن باز ( Open Source ) است که گروه های مختلفی از تولید کنندگان مقالات امنیت ، شرکت فعال در حوزه استاندارد ، شرکت های دانش بنیان و همچنین کلیه کارشناسان حوزه امنیت وب در کل کشورها در جامعه فعال این پروژه در حال فعالیت هستند . کلیه استانداردها ، قواعد و متدولوژی های تولید شده در این پروژه بین المملی کلاً رایگان بوده و در نتیجه در دسترس عموم قرار دارد . نگته مهم در مورد این پروژه این است همانطوری که گفتم این پروژه یک پروتکل است ولی با توجه به روند رشد و توسعه قواعد و مقررات و الزامات ومحدودیتهای آن عملاً تبدیل به یک استاندارد در حوزه وب شده است و در نظر کارشناسان حوزه امنیت وب به عنوان یک معیار بین المللی در نظر گرفته می شود . امیدوارم با دانلود فایل آشنایی با پروتکل OWASP نگرش شما نسبت به امنیت برنامه های کاربردی در حوزه وب تغییر نماید .

بررسی دوباره

مدیریت و کنترل پروژه های فناوری اطلاعات – بخش پنجم

مدیریت تدارکات ، برون سپاری ، رهبری و هدایت ، پیاده سازی ، خاتمه و ارزیابی پروژه های فناوری اطلاعات بیشترین حجم عملیاتی و فشار کاری را در کل پروژه در خود دارد . علی رغم عدم توجه خیلی از مدیران ، به جرأت می توان گفت دو سوم کل فعالیتهای یک پروژه فناوری اطلاعات در این بخشها نهفته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


logo-samandehi
 
فـکـر سـبـز
فرم ثبت نام کاربران در وبسایت فکر سبز
با ثبت نام در وبسایت فکر سبز ضمن دسترسی به کلیه بخشهای وبسایت از هدیه ویژه فکر سبز که به پاس ثبت نام شما به صورت رایگان تقدیم شما کاربر گرامی خواهد شد بهره مند شوید .
نام و نام خانودگی :
آدرس ایمیل بدون www
شماره موبایل
مطمئن باشید اطلاعات شما در فکر سبز امانت تلقی شده و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
فـکـر سـبـز
فرم ثبت نام کاربران در برای دریافت تخفیف 50 درصدی
برای دریافت تخفیف 50 درصدی خرید نسخه فارسی استاندارد TIA942 (استاندارد طراحی دیتاسنتر ) ثبت نام نمایید تا کد تخفیف به شما تعلق گپیرد .
نام و نام خانودگی :
آدرس ایمیل بدون www
شماره موبایل
مطمئن باشید اطلاعات شما در فکر سبز امانت تلقی شده و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
رفتن به نوارابزار