خبر فوری :

کلمات مخفف ، سرنام در حوزه فناوری اطلاعات

سلام بر همراهان گرامی

یکی از مشکلات موجود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ، وجود نوع جدیدی از کلمات است که از تجمیع حروف اول کلمات خاصی تشکیل شده اند .

این کلمات که در انگلیسی به آن Acronyms می گویند چنان کاربردی در این حوزه پیدا کرده است که کمتر کارشناس فعالی را در این حوزه می شود پیدا کرد که از این کلمات استفاده نکرده باشد.

در فارسی به این نوع از کلمات مخفف گفته می شد و اکثر مردم این کلمات را با این عبارت می شناختند . اما از چندی پیش و عبارت بازیهای جدید در  فرهنگستان فارسی ، عبارت هایی مانند سرنام ، سرواژه و حتی سرکلمه هم برای این عبارت به کار برده شده است . بگذریم

هر روز بر تعداد Acronymsها در حوزه فناوری اطلاعات افزوده می شود . ولی آنچه در سایت های معتبر تاکنون ثبت شده است ، حدود سه هزار کلمه را شامل می شوند و همانطوری که گفتم کاربرد فراوانی در کلیه فعالیتها در این حوزه دارند.

بدین جهت برای سهولت در استفاده از این کلمات و حتی دانستن تعدادی از این Acronymsها ، داشتن فهرستی به روز از این کلمات نعمتی بزرگ محسوب می شود . با این نگرش وبسایت فکر سبز آخرین Acronymsهای به روز شده را در یک فایل اکسل تهیه جمع بندی نموده و در اختیار شما عزیزان قرار می دهد که امیدوارم مورد استفاده دوستان عزیز قرار گیرد .

شما عزیزان می توانید با دانلود این زیپ فایل بانکی به روز از Acronymsها  داشته باشید.

موفق و پایدار باشید .

بررسی دوباره

مدیریت و کنترل پروژه های فناوری اطلاعات – بخش چهارم

آشنایی مدیران پروژه های فناوری اطلاعات با مدیریت کیفیت ، مدیریت تغییر سازمانی پروژه فناوری اطلاعات و مدیریت مقاومت پروژه فناوری اطلاعات و مدیریت تضادهاپروژه فناوری اطلاعات ،در حین اجرای پروژه فناوری اطلاعات باعث سرعت گیری روند اجرایی پروژه شده و باعث تداوم زیست چرخ این گونه پروژه ها شده و عمر عملیاتی آنرا به شدت افزایش خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


logo-samandehi
 
فـکـر سـبـز
فرم ثبت نام کاربران در وبسایت فکر سبز
با ثبت نام در وبسایت فکر سبز ضمن دسترسی به کلیه بخشهای وبسایت از هدیه ویژه فکر سبز که به پاس ثبت نام شما به صورت رایگان تقدیم شما کاربر گرامی خواهد شد بهره مند شوید .
نام و نام خانودگی :
آدرس ایمیل بدون www
شماره موبایل
مطمئن باشید اطلاعات شما در فکر سبز امانت تلقی شده و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
فـکـر سـبـز
فرم ثبت نام کاربران در برای دریافت تخفیف 50 درصدی
برای دریافت تخفیف 50 درصدی خرید نسخه فارسی استاندارد TIA942 (استاندارد طراحی دیتاسنتر ) ثبت نام نمایید تا کد تخفیف به شما تعلق گپیرد .
نام و نام خانودگی :
آدرس ایمیل بدون www
شماره موبایل
مطمئن باشید اطلاعات شما در فکر سبز امانت تلقی شده و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
رفتن به نوارابزار