خبر فوری :

مدیریت و کنترل پروژه های فناوری اطلاعات – بخش پنجم

سلام بر شما همراهان گرامی در ادامه ارایه مطالب مربوط به پروژه های فناوری اطلاعات فصول دوازدهم و چهاردهم کتاب مدیریت و کنترل پروژه های فناوری اطلاعات رو خدمتتون تقدیم می کنم همانطوری که در چهار بخش قبلی گفتم یکی از دلایل مهم انتخاب این کتاب برای تقدیم به شما همراهان ، کامل بودن چرخه یادگیری در این کتاب می باشد . این چرخه به این صورت تعریف شده است که فصول کتاب دارای قواعد استاندارد مانند مقدمه ، معرفی یک نگرش کلی در مورد فصل ، تشریح آیتم های اصلی و فرعی بر اساس نحوه ورود به پروژه و معرفی ابزارهای مورد نیاز بوده و در پایان هر فصل جمع بندی مطالب ارائه شده به همراه پرسش آورده شده و در نهایت تمرین عملی ارائه و منابع مورد استفاده در فصل نیز در خاتمه هر فصل آورده شده است . با توجه به اینکه این کتاب دارای بخش های مختلفی می باشد که سعی دارم در چند بسته ، این کتاب را تقدیمتان کنم که بسته پنجم آن مربوط به فصول دوازدهم و چهاردهم این کتاب می باشد . نویسنده در فصل دوازدهم این کتاب به معرفی مدیریت تدارکات و برون سپاری پروژه های فناوری اطلاعات پرداخته و مواردی همچون مدیریت تدارکات پروژه و فرآیندهای مدیریتی آن در پروژه های فناوری اطلاعات ، برنامه ریزی خرید و تهیه اقلام پروژه های فناوری اطلاعات ، برنامه ریزی قرارداد ، درخواست پاسخ از فروشندگان ، انتخاب فروشنده ، اداره قرارداد ، خاتمه قرارداد ، شروع پدیده برون سپاری ، انواع روابط برون سپاری ، حقایق برون سپاری و مدیریت روابط برون سپاری را بررسی ارزیابی قرار داده در نهایت خلاصه فصل آورده شده است . علی رغم اینکه در فهرست کتاب به معرفی فصل سیزدهم کتاب تحت عنوان رهبری و اصول اخلاقی در پروژه های فناوری اطلاعات اشاره شده است و لی این محتوای بخش به دلایل نامعلومی از کتاب حذف گردیده است و پیگیری من هم از مبادی ذیربط حتی ناشر کتاب به جایی نرسید و متاسفانه این بخش مورد بررسی و ارزیابی قرار نمی گیرد . فصل چهاردهم که فصل پایانی این کتاب است که به معرفی فرآیندهای پیاده سازی ، خاتمه و ارزیابی پروژه های فناوری اطلاعات را مورد بررسی قرار می دهد . نویسنده در بخش پیاده سازی موضوعاتی چون فرآیند پیاده سازی پروژه های فناوری اطلاعات، انواع پیاده سازی پروژه های فناوری اطلاعات ، پیاده سازی مستقیم با پوشش کامل اتوماتیک پروژه های فناوری اطلاعات ، پیاده سازی موازی پروژه های فناوری اطلاعات ، پیاده سازی مرحله ای پروژه های فناوری اطلاعات ، خاتمه اداری پروژه های فناوری اطلاعات، پذیرش پروژه های فناوری اطلاعات توسط حامی ، جلسه و ارایه نهایی پروژه های فناوری اطلاعات و خاتمه پروژه های فناوری اطلاعات می ردازد . در ادامه این فصل ، در بخش ارزیابی پروژه های فناوری اطلاعات به مواردی مانند بازنگری عملکردهای کلی و فردی پروژه های فناوری اطلاعات ، بازنگری پس از وقوع پروژه های فناوری اطلاعات و ارزیابی موفقیت پروژه های فناوری اطلاعات پرداخته شده و در نهایت نیز خلاصه فصل آورده است . امیدوارم با دانلود و مطالعه این دو بخش از این کتاب نگرش ما به پروژه های فناوری اطلاعات بیشتر شود .

بررسی دوباره

دانلود آیین‌نامه سیستم اتصال به زمین ارتینگ

یکی از آیین نامه های کاربردی در حوزه برق در کشور که کاربردهای فراوان حوزه فناوری اطلاعات مخصوصاً در صنعت دیتاسنتر دارد ، آیین نامه سیستم اتصال به زمین ( ارتینگ ) می باشد .

یک نظر

  1. Wow! This could be one particular of the most helpful blogs We;v&2178#e ever arrive across on this subject. Actually Excellent. I am also a specialist in this topic therefore I can understand your hard work.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


logo-samandehi
 
فـکـر سـبـز
فرم ثبت نام کاربران در وبسایت فکر سبز
با ثبت نام در وبسایت فکر سبز ضمن دسترسی به کلیه بخشهای وبسایت از هدیه ویژه فکر سبز که به پاس ثبت نام شما به صورت رایگان تقدیم شما کاربر گرامی خواهد شد بهره مند شوید .
نام و نام خانودگی :
آدرس ایمیل بدون www
شماره موبایل
مطمئن باشید اطلاعات شما در فکر سبز امانت تلقی شده و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
فـکـر سـبـز
فرم ثبت نام کاربران در برای دریافت تخفیف 50 درصدی
برای دریافت تخفیف 50 درصدی خرید نسخه فارسی استاندارد TIA942 (استاندارد طراحی دیتاسنتر ) ثبت نام نمایید تا کد تخفیف به شما تعلق گپیرد .
نام و نام خانودگی :
آدرس ایمیل بدون www
شماره موبایل
مطمئن باشید اطلاعات شما در فکر سبز امانت تلقی شده و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
رفتن به نوارابزار